Central European Art Database (CEAD)

Projekt Central European Art Database (CEAD) - si klade za cíl vybudovat dynamickou on-line databázi výtvarného umění a kultury poválečné střední Evropy. Obsah databáze je zaměřen především na kulturní scénu a umělecké projevy v zemích Visegrádské skupiny. Hlavní částí projektu CEAD je podrobný průzkum klíčových uměleckých osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji kultury v dané oblasti. Projekt usiluje o vytvoření otevřeného interaktivního archivu kulturní paměti s důrazem na sociální a mezinárodní kontext.

Databáze využívá programu Collective Access, který je určen pro katalogizaci a webovou prezentaci muzeí, archivů a on-line katalogů. Data jsou uložena ve standardizovaném formátu ISO CIDOC CRM. Jejich řazení odpovídá individuálním požadavkům uživatele, lepší orientaci přitom napomáhá jasné vizuální členění. Informace významně doplňuje řada krátkých autorských videodokumentů.

Již po několik let Muzeum umění Olomouc mapuje svou systematickou činností  kulturní život střední Evropy v druhé polovině 20. století. Cílem projektu CEAD je rozšíření muzejní činnosti do virtuálního prostoru. Databáze by měla sloužit jako základní informační zdroj široké škále odborníků a milovníků umění.

Projekt vznikl díky podpoře Visegradského fondu.

 
Fotogalerie
Projekt Central European Art Database (CEAD)
Projekt Central European Art Database (CEAD)
Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10:00–18:00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Neděle | 9. 12. 2018

Dnes je otevřeno ZDARMA


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016