Výstavu Fascinace skutečností ukončí velká Afterparty

AKTUALITA | 6. 9. 2017 Poslední letní večírek letošní sezony a zároveň rozlučku s výstavou Fascinace skutečností už tento pátek uspořádá Muzeum umění Olomouc. Chybět nebudou autoři vystavovaných děl, raut, speciální film a samozřejmě hudba. Tu zajistí DJ Mardoša ze skupiny Tata Boys.

AKTUALITA | 6. 9. 2017

Velkolepá rozlučka s velkolepou výstavou Fascinace skutečností odstartuje už tento pátek v Muzeu umění Dny evropského dědictví 2017. Chybět nebude hudba, netradiční komentovaná prohlídka i setkání s autory hyperrealistických děl.

„Začátek celé akce je naplánován už na 18. hodinu. Návštěvníci budou mít čas si v klidu prohlédnout výstavu. Do muzea mezi tím dorazí někteří autoři děl,“ prozrazuje plány na pátek Barbora Kundračíková, kurátorka výstavy.

Netradiční komentovaná prohlídka

Program celé akce není pevně časově ukotven, začíná se v 18 hodin a terasa Café 87 bude přístupna až do 23. „Chceme, aby se lidé bavili, takže je nebudeme omezovat přesným časovým plánem, nicméně kolem půl sedmé začne netradiční komentovaná prohlídka,“ říká Barbora Kundračíková.

Po úvodním slovu kurátorky se účastníci Afterparty setkají v Trojlodí Muzea moderního umění přímo s autory vystavených obrazů. „Každý bude stát u svého díla a bude samozřejmě návštěvníkům k dispozici,“ usmívá se kurátorka výstavy Fascinace skutečností.

Filmové překvapení

Překvapením pro všechny zúčastněné bude promítání nového dokumentu o hyperrealismu. „Video projekce zabere asi čtyřicet minut. Jedná se o malou premiéru nového filmu o hyperrealismu,“ dodává Kundračíková.

DJ Mardoša

„Po filmu se přesuneme na terasu Café 87 a propukne jen zábava. Je to přece poslední velká party letošní letní sezony.Na Afterparty bude připraveno občerstvení a samozřejmě nesmí chybět ani hudba,“ zdůrazňuje Kundračíková. O hudební doprovod celé akce se postará DJ Mardoša z kapely Tata Boys.

Afterpárty zahájí v Muzeu umění Olomouc letošní Dny evropského dědictví, to znamená, že od pátku až do neděle bude vstup do muzea zcela zdarma, a to i na bohatý program, který je pro návštěvníky připraven.