AKTUALITA | 19. 7. 2016

AKTUALITA | 19. 7. 2016

Poslední volná místa výletu do Slavíčkových Kameniček nabízí Muzeum umění. V sobotu se za 300 korun můžete vydat na Vysočinu do vesnice, kterou proslavil jeden z nejvýznamnějších českých impresionistů. 

V okolí Kameniček namaloval Antonín Slavíček sedm desítek obrazů. Některé reprodukce bude mít pro porovnání s sebou lektorka Hana Lamatová. „Podíváme se přímo na místa, která malíř zvěčnil. V krajině, kde vzniklo slavné Slavíčkovo plátno U nás v Kameničkách, na sebe necháme působit také inspirativní atmosféru,“ naznačila Lamatová. Pro zájemce bude mít malířské desky, čtvrtku papíru a barvy pro případné skici.

Výhled budou mít především na chráněný Volákův kopec, jenž si zachovává vzhled z přelomu 19. a 20. století. Jedná se o krajinářsky hodnotný komplex společenstev s převahou rašelinných luk s výskytem chráněných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Rámován je březovými silničními alejemi a jeřáby.

Výletníky také očekává místní fara, kde je zbudované muzeum Antonína Slavíčka a spisovatele Karla Václava Raise. „Prohlédneme si v něm kulisy, které Slavíček vytvořil spolu s Bohuslavem Dvořákem pro místní divadelní spolek,“ popsala Lamatová.

Celodenní zájezd v sobotu 23. července počítá s brzkým ranním odjezdem a večerním návratem. Koná se jako doprovodný program výstavy Olomoucká obrazárna IV | Evropské malířství 19. století z olomouckých sbírek. Se slevou z plné ceny mohou počítat členové Spolku přátel Muzea umění.

Rezervace/informace: Hana Lamatová | 585 514 174 | lamatova@olmuart.cz