AKTUALITA | 8. 11. 2017 Sérii originálních drapérií a tisků zkombinovaných s kresbou uvede už v pátek v Galerii Divadla hudby mladá česká umělkyně Veronika Přikrylová. Inspirací ji jsou věci každodenního užívání, kterým dává novou podobu.

AKTUALITA | 8. 11. 2017

V pořadí už 423. výstava v Galerii Divadla hudby představí Veroniku Přikrylovou. Umělkyni, která se ve své tvorbě neustále vrací k již vytvořeným předmětům a snadno dostupnému zboží coby znakům konzumní společnosti.

Například ve své diplomové práci doslova „oblékla“ sochu orla v rámci její prezentace v Altánu Klamovka v Praze (Orel je orel je orel je orel, 2017). V Galerii Divadla hudby představuje sérii originálních drapérií a tisků, které zkombinovala s kresbou, jejímž prostřednictvím dosahuje až na samou dřeň věcí a s ní související duševní stránku.

Patrnost každodenního používání věcí Veroniku Přikrylovou vybízí s nimi opětovně vstupovat do dialogu a záměrnými zásahy, často radikálního rázu, narušovat jejich podobu. Míra transformace má v sobě rozvratnou povahu, důsledně mění zavedený pohled a vrhá ironický stín pochybností na vytvořený obraz v rámci historického vývoje.

Výstavu Veroniky Přikrylové s názvem Show Me Something Natural odstartuje v pátek 10. 11. v 18. 30 vernisáž v Divadle hudby. Samotná výstava pak potrvá až do 7. ledna 2018