AKTUALITA | 29. 8. 2018 Se začátkem školního roku dojde v Muzeu umění Olomouc po čtyřech letech ke zvýšení vstupného. Za vstup do jednoho z objektů muzea lidé nově zaplatí 100 Kč, nedělní vstupy do muzea zůstanou i nadále bezplatné.

AKTUALITA | 29. 8. 2018

VSTUPNÉ PLATNÉ
OD 1. ZÁŘÍ 2018

Do jednoho objektu:
Základní: 100 Kč
Snížené: 50 Kč
Rodinné: 220 Kč

Do obou objektů:
Základní: 150 Kč
Snížené: 75 Kč
Rodinné: 350 Kč

Školní skupiny: 20 Kč/os.

Muzeum umění v Olomouci zvýší od září vstupné. Třetí největší instituce svého druhu v České republice se pro zdražení rozhodla po čtyřech letech. Za vstup do jednoho z objektů muzea tak lidé nově zaplatí 100 korun. Vstupenka do obou budov, tedy do Muzea moderního umění a Arcidiecézního muzea vyjde od září na 150Kč. 

Důvodem navýšení ceny je zvyšování nákladů na chod muzea. Do ceny vstupného se promítají také náklady na pořádání velkolepých výstav celoevropského rozměru, jako například právě skončená Abstrakce.PL či v září začínající výstava Rozlomená doba 1908-1928 | Avantgardní umění ve střední Evropě. 

„Od zvýšení vstupného v našem muzeu uplynuly čtyři roky. Dlouho jsme o tom uvažovali. Stav je však takto neudržitelný. I přes zdražení ze 70 na 100 korun jsme v porovnání s ostatními institucemi jedni z nejlevnějších,“ uvedl Soukup.

Změny se dotknou i rodinných vstupenek. Do jednoho objektu bude stát 220 Kč do obou pak 350 Kč. Školní skupiny pak zaplatí 20 Kč za osobu, doprovod bude mít vstup do Muzea zdarma. Stejná cena připadne i na edukační programy pro děti.

Nově se vstupné bude platit také na komentované prohlídky pořádané muzejními kurátory, a to ve výši základního vstupného do jednoho objektu.

Bezplatné neděle

Všechny výstavy pořádané Muzeem umění Olomouc budou i nadále bezplatně přístupné všem nedělním návštěvníkům muzea. 

Poloviční vstupné se pak bude týkat dětí od 6 do 18 let, studentů, důchodců, osob se zdravotním postižením, držitelům průkazů ISIC, IYTC, ITIC,EUROBEDS, ERO 26, SPHERE CARD, Art&Antiques ARTcard a členů Klubu přátel výtvarného umění.

Volný vstup do muzea zůstává dětem do 6 let, členům Spolku přátel muzea umění Olomouc, držitelů průkazu ICOMOS a INSEA, studentům výtvarných oborů a členům Uměleckohistorické společnosti v českých zemích.