AKTUALITA | 23. 12. 2019 Druhý svátek vánoční bude v Arcidiecézním muzeu patřit dětem, Ježíškovi, zvířátkům a hlavně loutkám. Ve vánoční loutkové dílně si děti vyrábí zvířátka, která se mohla přijít poklonit do Betléma malému Ježíškovi a zahrají si s nimi i divadlo.

AKTUALITA | 23. 12. 2019

Vánoce! Veliké narozeniny, malého chlapečka – Ježíška. Všude se o něm zpívá…u stromečku, v kostele, na rynku malých i velkých měst! Narodil se v Betlémě, ustláno měl na seně a každý ho chtěl vidět, obdarovat a poklonit se mu. Přišli chudí pasáčkové i bohatí králové, přišli lidé z blízka i daleka…to vše známe z písniček a příběhů, ale víte, že za Ježíškem dorazila i zvířátka?

Ti co, chodí do olomouckého Arcidiecézního muzea to vědí, protože tam visí obraz Ježíška s maminkou a spoustou zvířátek. „Právě tady budeme hledat inspiraci i pro vánoční loutkovou dílnu. V ní si zkusíme vyrobit zvířátka, která se mohla přijít Ježíškovi poklonit, uděláme jich, co nejvíce a pak si s nimi zahrajeme loutkové divadlo,“ říká lektorka Pavlína Wolfová s tím, že kdo si chce zpestřit Štěpána muzejním workshopem, tak se musí rezervovat právě u ní, a to buď na čísle 777 359 431 nebo mailu wolfova@muo.cz.

 

Inspirací dětem bude obraz Madona se Zvířátky, který namaloval jeden z následníků Albrechta Dürera někdy po roce 1503