AKTUALITA | 1. 11. 2017 Dvaatřicet lektorů edukačních oddělení galerií a muzeí z celé České republiky se v pondělí sjelo do Olomouce. V Muzeu umění si vyzkoušeli nejrůznější programy, hry a také unikátní aplikaci s biskupem Karlem.

AKTUALITA | 1. 11. 2017

Národní galerie, Galerie hlavního města Prahy, Alšova jihočeská galerie nebo Západočeská galerie v Plzni – to je jen malý výčet galerií, které vyslaly své zástupce do Olomouce. Muzeum umění totiž hostilo setkání edukačních pracovníků.

„Jedná se o setkání Komory edukačních pracovníků, která sdružuje edukátory z Rady galerií ČR. Je pravidelně dvakrát do roka a vždy na jiném místě. Úkolem hostující instituce je pak představit své edukační programy,“ vysvětlovala Hana Lamatová, lektorka edukačního oddělení MUO.

Dvoudenní program byl rozdělen do dvou částí muzea. „Pondělí jsme strávili v Arcidiecézním muzeu. Účastníkům setkání jsme předvedli vše, co děláme pro veřejnost a vyzkoušet si mohli i naši aplikaci v tabletech s biskupem Karlem. Velmi mile nás překvapily veskrze pozitivní ohlasy na ni,“ usmívala se Hana Lamatová.

Ta připravila kolegům také urban game Přes zlaté kostky, kterou doprovázela letošní Dny židovské kultury. „Kolegové mohli netradičním způsobem poznat i Olomouc. Večer po urban game jsme si vyzkoušeli taky laser game,“ dodala.

Úterý patřilo Jankovičovi

Úterní program se odehrával v prostorách Muzea moderního umění. Lektoři si tak prošli novou výstavu Jozef Jankovič | Plynutí času, a to i s její kurátorkou, Olgou Staníkovou. „Během druhého dne si navíc pod vedením Davida Hrbka a Michaely Soukupové vyzkoušeli některé z aktivit v rámci aktivních zón umístěných přímo ve výstavním prostoru i před budovou muzea. Všem účastníkům setkání se moc líbily,“ pochvalovala si Lamatová. 

Edukační programy lektorů Muzea umění Olomouc jsou ale především určeny jeho návštěvníkům, a to od dvou letých dětí přes žáky základních škol, studenty středních škol až po seniory. Přijít a zúčastnit se edukačních programů může každý, stačí jen sledovat náš program na stránkách MUO.

Foto:MUO/Markéta Ondrušková a Zdeněk Sodoma