AKTUALITA | 9. 10. 2017 Norský systém rodičovské dovolené, jeho výhody i nevýhody, vám už ve středu večer představí v Divadle hudby brněnské Divadlo Feste. Unikátní inscenaci Dítě. Člun. přímo pro něj napsal norský dramatik a držitel Ibsenovy ceny Frederik Bratteberg.

AKTUALITA | 9. 10. 2017

Jaký dopad má kratší rodičovská dovolená na vztahy mezi rodiči a dítětem? To je jeden z hlavních motivů hry Frederika Bratteberga Dítě. Člun. Právě výhody a nevýhody norského systému rodičovské dovolené vám už ve středu představí v Divadle hudby brněnské Divadlo Feste. 

Držitel prestižní Ibsenovy ceny Frederik Bratteberg totiž napsal hru Dítě. Člun. přímo pro brněnský soubor. Celý děj pak zasazuje do jediného dne, ale pro život rodiny velmi důležitého. Dítě totiž odchází poprvé do jeslí. Co když ale matka nebo otec zaváhají? Není rok a půl staré dítě na jesle malé? Co budou rodiče bez dítěte dělat? 

Brattberg sleduje ve své hře dopad kratší rodičovské dovolené na vztahy mezi rodiči a dítětem, rodiči navzájem a také rodiči a okolím. Tomu se bude věnovat po představení také debata s inscenačním týmem.

Lístky si můžete už nyní koupit zde.

Překlad: Karolína Stehlíková
Režie: Jiří Honzírek. 
Hraje: Kateřina Jebavá
Scéna: Martina Zwyrtek
Dramaturgie: Kristýna Břečková
Hudba: Sky to Speak
Video: Gnomon 
Produkce: Barbora Jurašková
Technika: Jan Tranta.