AKTUALITA | 31. 7. 2017 Divadlo hudby se o uplynulém víkendu obléklo do exotického hávu. Může za to festival Colores flamencos. Nejprve divákům představil kulturu a poetiku latinskoamerických zemí Tomáš Hanák a poté zahrála mezinárodní skupina MiraMundo.

AKTUALITA | 31. 7. 2017

K létu patří exotika a k tomu olomouckému pak festival Colores Flamencos. Tradičně se některé jeho pořady odehrávají i na prknech Divadla hudby a ani letos tomu nebylo jinak. Uplynulý víkend tak přiblížil divákům kulturu latinskoamerických zemí. 

Páteční večer patřil v Divadle hudby pořadu s poetickým názvem Perlas latinas. Jeho průvodcem byl oblíbený český herec Tomáš Hanák. Divákům tady představoval díla jihoamerických spisovatelů, básníků a hudebníků, jako jsou Luis Sepúlveda, Pablo Neruda, Nicanor Parra, Osvaldo Soriano, Nicolás Guillén, Heitor Villa Lobos, Luiz Bonfá nebo Joao Pernambuco.

Pravou atmosféru španělsky mluvících zemí pak podtrhl Hanákův hudební doprovod, který tvořil český kytarista Petr Vít a uruguyaský basista Andres Ibarburu.

Soundtrack na cestování

Také neděle patřila hudbě, a to ne ledajaké. V Divadle hudby se totiž předvedla sice barcelonská, ale v podstatě mezinárodní skupina MiraMundo. Její členové pocházejí ze všech koutů světa. Potrhuje to už zakladatel skupiny Luiz Murá. Pochází z Rio de Janeira, ale má brazilsko-japonsko-portugalsko-italské předky a při výběru svých spoluhráčů se rozhodně neomezuje geografickými nebo národnostními hranicemi. 

On sám se vydal z Brazilie do světa a ve španělské Barceloně se pak zrodila i skupina MiraMundo. Jejími členy jsou kromě Murá – Agostino Aragno z Itálie, Desirée Garcia Miras ze Španělska a Ernesto Vargas z Mexika. Každý z nich pochází z jiné země a každý z nich přidal ke zvuku kapely své kulturní dědictví. 

Foto:MUO/Tereza Hrubá