AKTUALITA | 15. 2. 2018 Divadlo hudby si loni pro své návštěvníky připravilo dvě stě dvacet dva pořadů, z toho šedesát devět loutkových představení pro nejmenší diváky. Do jeho hlediště zamířilo 20 196 lidí.

AKTUALITA | 15. 2. 2018

Návštěvníci Divadla hudby mohli loni navštívit dvě stě dvacet dva pořadů. Z toho bylo sedmnáct koncertů, čtyřicet sedm divadelních představení, dvacet přednášek nebo besed a hned devětašedesát loutkových představení pro nejmenší diváky.

Do hlediště Divadla hudby zavítalo v loňském roce 20 196 lidí. Většina z nich mířila na loutková představení pro děti, a to hned 6 741 návštěvníků. Divadlo hudby dlouhodobě nabízí to nejlepší z loutkových divadel v České republice. Představení jsou určena rodičům s dětmi, ale také školám a školkám. Nejbližším představením bude už tuto neděli Pošťácká pohádka v podání Divadla Karossa.

Na své si přišli ale i dospělí. 5 791 návštěvníků přišlo do Divadla hudby na nejrůznější divadelní představení, jako je adaptace kultovního románu Warrena Millera – Prezydent krokadýlůHudbu si přišlo v roce 2017 do divadla poslechnout 1 136 lidí a o sto padesát dva lidí více si zaujaly besedy a přednášky, které se tady pořádaly. Mezi nejoblíbenější stálice Divadla hudby pak patří talk show Davida Hrbka DH v DH.

Kromě Divadla hudby je součástí Muzea umění také Mozarteum. Do těchto krásných prostor Arcidiecézního muzea loni zavítalo 2 931 návštěvníků, a to na osmdesát osm pořadů. Včetně filmové klubu pro náročného diváka – Filmartu.

Výstavy Muzea umění loni pak navštívilo 167 280 lidí.