Co dělá restaurátor? I to vám zodpoví projekt Bez názvu. Nedatováno.

AKTUALITA | 7. 4. 2020 O projektu Pedagogické fakulty Univerzity Palackého Bez názvu. Nedatováno., na kterém se podílí i Muzeum umění, jsme vás už informovali. Najdete tam totiž tipy na domácí výtvarné aktivity v době pandemie, ale nejen to, díky povedeným videím zjistíte plno zajímavostí.

AKTUALITA | 7. 4. 2020

Restaurátor nebo restaurátorka si vybrali jednu z nejzajímavějších profesí. Že nevěříte? Nebo že nevíte, co takový restaurátor dělá? Pak se podívejte na nový animovaný klip projektu Bez názvu. Nedatováno. Dozvíte se v něm, co je to restaurování, jakými zásadami se restaurátoři řídí nebo jaké otázky musejí při své práci řešit.

„Jde o další z edukační klip, na kterém se podíleli odborní pracovníci lektorského oddělení Muzea umění Olomouc ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Tentokrát se věnuje problematice restaurování a autorkou scénáře je naše bývalá kolegyně Lenka Trantírková. Aktuální klip nazvaný Lék proti stárnutí opět využívá celou řadu exponátů a památek Muzea umění Olomouc a zhlédnout ho můžete přímo zde, nebo na stránkách projektu Bez názvu. Nedatováno, kde naleznete také jiné zajímavé podněty pro tvořivou práci s dětmi doma i ve škole,“ říká vedoucí edukačního oddělení Marek Šobáň.

 Další aktivity, tipy a rady muzejních lektorů pro toto období najdete ZDE.