Lektoři MUO radí s aktivitami na doma!

Mimořádná situace, kterou právě prožívá celá Česká republika a která uzavřela školy, podnítila edukátory Muzea umění ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci k přípravě a zveřejnění tvůrčích aktivit pro rodiče a děti v domácím prostředí. Nechte se také inspirovat a zpříjemněte si těžké dny tvořívou chvílí.

Stránka bude pravidelně aktualizována o nové aktivity!

  • Pomalu se blíží Velikonoce. Na pomlázku asi letos nevyrazíme. Tak si alespoň doma vyzdobte sváteční stůl andílky podle našeho návodu. Zároveň zavzpomínáme na výstavu Šumění andělských křídel | Anděl v evropském výtvarném umění. 
  • Restaurátor nebo restaurátorka si vybrali jednu z nejzajímavějších profesí. Že nevěříte? Nebo že nevíte, co takový restaurátor dělá? Pak je náš animovaný klip právě pro vás! Dozvíte se, co je to restaurování, jakými zásadami se restaurátoři řídí nebo jaké otázky musejí při své práci řešit. Podívejte se!
  • V roce 1906 vyrazil s přáteli na poznávací cestu po Evropě i malíř Antonín Procházka. My se teď bohužel do ciziny nějakou chvíli nejspíš nepodíváme. Zpříjemnit si čekání na lepší časy ale můžeme prostřednictvím tvořivého úkolu z další dětské stránky časopisu Muzeion. Pěkný tvořivý víkend!
  • Březnové loutkové představení Muzea umění se konat nemohlo, smutné byly děti i naše produkční Pavlína Wolfová. Ta ale nezahálela a vymyslela, jak dostat loutky až k vám domů, a to s celým divadlem. Podívejte se, co si pro vás s ilustrátorkou Radkou Martincovou připravila.
  • Výtvarné umění má velkou moc. Přináší nejen potěšení pro oči, ale především otevírá bránu naší představivosti. Pozornému divákovi nabízí kouzelný svět plný neobyčejných příběhů. Abychom se ale mohli ponořit do tajemství výtvarného umění, musíme se nejprve naučit pozorně dívat. A teď pozor! Uděláme si malou rozcvičku. Poznáte, jaké předměty jsou na fotografiích na našich pracovních listech? (Rolujte až dolů)
  • Zkraje týdne vám nabízíme ke stažení další dětskou stránku z časopisu Muzeion, kde najdete opět podnět k tvořivé činnosti. Tentokrát si můžete podle návodu vyrobit taumatrop a zároveň připomenout výstavu Koně v piškotech. S chutí do toho.

 

  • Z našeho archívu nabízíme pro inspiraci k vaší domácí tvorbě s dětmi ke stažení první pracovní listy, které Muzeum umění vydalo již v roce 2000. Jejich autorem je edukátor David Hrbek. Dozvíte se v nich, co je to froasáž, dekoláž, alchymáž, či performance. A samozřejmě obdržíte návod, jak si jmenované výtvarné postupy vyzkoušet. Hodně zdaru při činnosti!
  • Lektoři MUO se zapojili do projektu Pedagogické fakulty Palackého univerzity v Olomouci Bez názvu. Nedatováno., který má už i své webové stránky. Na nich je možno zhlédnout několik edukačních klipů využívajících pro edukaci některé díla Muzea umění Olomouc a na jejichž scénářích naši edukátoři spolupracovali či je kompletně vytvořili. Postupně by měla být zveřejněna ještě další vzdělávací videa. Kromě klipů stojí za zmínku i položka Tvoříme doma. Zde najdou zájemci kreativní zadání pro výtvarnou činnost, kterou zvládnou klidně u pracovního stolu v pokojíku.

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10:00–18:00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pátek | 10. 4. 2020

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

4 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016