AKTUALITA | 3. 3. 2015 Znáte ilustrace Jiřího Šalamouna? Už jen částečně souhlasná odpověď na tuto otázku a k tomu návštěva Šalamounovy výstavy v Muzeu moderního umění vám budou stačit k vyplnění kvízu, který nabízí Knihovna města Olomouce...

AKTUALITA | 3. 3. 2015

Znáte ilustrace Jiřího Šalamouna? Už jen částečně souhlasná odpověď na tuto otázku a k tomu návštěva Šalamounovy výstavy v Muzeu moderního umění vám budou stačit k vyplnění kvízu, který nabízí Knihovna města Olomouce. Autoři správných odpovědí mohou získat atraktivní ceny, například připravovanou Šalamounovu monografii z nakladatelství Baobab.

Březen je již tradičně měsícem čtenářů a Knihovna města Olomouce při této příležitosti vyhlásila soutěž, která nejen čerpá z knihovních fondů, ale také doprovází výstavu jednoho z nejvýznamnějších českých ilustrátorů 20. století Jiřího Šalamouna v Muzeu moderního umění. „Šalamounův znalostní kvíz“ si zájemci mohou vyzvednout v hlavní budově knihovny na náměstí Republiky nebo před výstavním sálem v Muzeu moderního umění. K jeho vyplnění stačí navštívit výstavu, která je navíc každou neděli přístupná bezplatně, a případně si vypůjčit některé knihy, na nichž se Jiří Šalamoun výtvarně podílel.

Správně vyplněné kvízy budou zařazeny do losování o zajímavé ceny. Hlavní cenou je Šalamounova obsáhlá monografie, kterou k výstavě vydá nakladatelství Baobab. Můžete ale vyhrát také katalog ke starší výstavě Recidíva, slevu na nákup knih v knihkupectví Tycho, volné vstupenky na worskhop s výtvarnicí Vendulou Chalánkovou, volné vstupenky na výstavu nebo plakát k ní. Zapojíte se? Čas máte do konce března!

Výstava Jiřího Šalamouna v Muzeu moderního umění, která představuje všechny jeho nejvýznamnější ilustrátorské práce, ale také grafickou tvorbu a volné kresby, byla zahájena 29. ledna a potrvá do 17. května.