AKTUALITA | 2. 10. 2020 Epidemiologická opatření, která začnou v České republice platit od 5. října, se promítnou i do programu Muzea umění Olomouc. Podívejte se, co vše se mění.

AKTUALITA | 2. 10. 2020

Epidemiologická opatření, která začnou v České republice platit od 5. října, se promítnou i do programu Muzea umění Olomouc. Podívejte se, co vše se mění.

6. října

Workshop pro děti Co umění umí | Krajina barev se ruší, a to v čase 10.00 i 16.00. Výstava Terezinalia: Archeologie změny (Andere Seite Studio) v Galerii Caesar bude otevřena, ale bez avizované vernisáže. Pro veřejnost bude přístupna od 9.00 do 17.00.

7. října

Přednáška Martina Pavlíčka z cyklu Societas Iesu: víra – umění – věda František Xaverský (1506–1552): jezuitské misie se ruší.

12. října

Přednáška Terezie Dubinové Jak napravovat svět, která odstartuje letošní ročník festivalu Dny židovské kultury, bude přesunuta do online prostředí ( sledovat ji můžete zde: http://servisff.upol.cz/stream/ ).

14. října

Projekce filmu Město bez Židů | Die Stadt ohne Juden z roku 1924 s originální hudbou Petra Wajsara, který ji zkomponoval pro pražský orchestr Berg, se uskuteční, úvodní slovo pronese profesorka Ingeborg Fialová.

15. října

Vernisáž výstavy Jindřich Buxbaum: Sedmero požehnání se také přesune do online prostředí (sledovat ji můžete zde: http://servisff.upol.cz/stream/ ). Výstavu pak můžete navštívit ve Vlastivědném muzeu Olomouc.

Informace o dalších případných změnách programu MUO naleznete na www.muo.cz či na FacebookuTwitteru muzea. Všem se omlouváme za případné komplikace.