AKTUALITA | 1. 7. 2021 První Zaparkuj s Univerzitou Palackého! v SEFO začíná dnes v 16.00 slibuje odpoledne i večer plný her, relaxu, hudby a filmu.

AKTUALITA | 1. 7. 2021

První Zaparkuj s Univerzitou Palackého! v SEFO začíná dnes v 16.00 slibuje odpoledne a večer plný her, relaxu, hudby a filmu. Vstup vám bude umožněn z ulice Denisova po schodech nebo z ulice Kačení pro handicapované!

Zaparkuj vám nabídneme nejen desítky deskovek a hromadu sportovního vybavení od petanque po badminton, ale také koncert Ondřeje Galušky nebo projekci filmu Služebníci.

Na místě nebude chybět ani občerstvení od Kateřinská 10 a And the Story Begins, lehátka a sedací vaky nebo workshopy pro děti i dospělé s Chaoscompany.art.

17:00–21:00 | ZAPARKUJ S UP V SEFO

Deskovky, sportovní vybavení a deky volně k zapůjčení, omalovánky pro děti, street art workshop….

____________________________________________________________________________

19:30 | ONDŘEJ GALUŠKA (koncert)

Písničkář, skladatel a filozof. Vydal šest alb se skupinami Eggnoise a The Odd Gifts. Spolu s Milanem Caisem je autorem alba pro děti Krev není voda. Na pódiích doprovázel Lenku Dusilovou či Báru Zmekovou. V současnosti připravuje album česky otextovaných písní s pracovním názvem Stručný úvod do filozofie marnosti. Nový i starší repertoár představí v sólovém provedení.

____________________________________________________________________________

21:30 | SLUŽEBNÍCI (film)

Slovensko / Česko / Rumunsko / Irsko, 2020, 88 min

Když se v totalitním Československu do řad katolických studentů teologické fakulty vmísí praktiky STB, začne se škola proměňovat v souladu s komunistickým režimem. Studenti dostanou na výběr, zda budou kolaborovat či zůstanou věrni svému přesvědčení, které však ponese své následky. Černobílý film s pronikavými obrazovými kompozicemi v režii Ivana Ostrochovského byl vybrán do sekce Encounters filmového festivalu Berlinale, kam se autor už v předchozích letech dostal se svým filmových debutem Koza. Dokazuje vyzrálost současné slovenské filmové tvorby, která se nebojí kritiky církve a dokáže tak náročnou historickou látku s noblesou uchopit v poutavé drama.

Akci pořádá Zaparkuj / Univerzita Palackého ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc za podpory Olomouckého kraje a statutárního města Olomouc. www.zaparkuj.upol.cz.