AKTUALITA | 18. 1. 2016 Úspěšný workshop má po víkendu za sebou animátorka Muzea umění Michaela Soukupová. Jeho výsledky zůstanou týden vylepeny na plakátovací ploše v Univerzitní ulici.

AKTUALITA | 18. 1. 2016

Úspěšný workshop má po víkendu za sebou animátorka Muzea umění Michaela Soukupová. Jeho výsledky zůstanou týden vylepeny na plakátovací ploše v Univerzitní ulici.

Třináct zájemců vyrobilo v sobotu v ateliéru muzea svůj plakát velikosti A2. Inspirací jim byl design 60. let zvaný bruselský styl. Tomu je věnována i výstava Dohnat a předehnat, která tento týden v neděli skončí.

„V šedesátých letech působily plakátovací plochy doslova jako galerie. Dnes jsou bohužel tak trochu o ničem,“ řekla na adresu současných afiší Soukupová. Pro zájemce připravila dobové fotografie, ale i fonty pro slogan, protože práce s písmem je u plakátu důležitá.

Třináct nadšenců pod jejím vedením a ve spolupráci s grafikem Martinem Šilarem vytvořilo podle Soukupové třináct zdařilých plakátů. „Těžko z nich vyzdvihnout jen jeden nejlepší, všechny se povedly,“ uvedla.

Pak přišel ke slovu happening. Všechny plakáty Soukupová a mladší část osazenstva vylepili na plochu v Univerzitní ulici. K vidění tam budou zhruba týden, tedy do konce výstavy, k níž se vztahují. Designová výstava Dohnat a předehnat skončí 24. ledna.