AKTUALITA | 25. 7. 2019 Plánujete v budoucnu vyzkoušet interpretaci expozic či výstav pomocí tabletů, ale nevíte, jak na to? Nenechejte si ujít náš zářijový workshop, který vám nastíní zkušenosti edukátoru Muzea umění s tablety i speciálními aplikacemi.

AKTUALITA | 25. 7. 2019

Plánujete v budoucnu vyzkoušet interpretaci expozic či výstav pomocí tabletů, ale nevíte, jak na to? Nenechejte si ujít náš zářijový workshop, který vám nastíní zkušenosti edukátoru Muzea umění s tablety a speciálními aplikacemi.

„Zářijový workshop je určen pro edukátory, muzejníky, památkáře, pedagogy a všechny, kteří by chtěli v budoucnosti vyzkoušet intepretaci expozic či výstav pomocí tabletů,“ vysvětluje lektorka edukačního oddělení Muzea umění Hana Lamatová.

Workshop bude prezentovat výsledky různých vzdělávacích přístupů při práci s tablety uplatněných v edukační části projektu NAKI II s názvem Za chrám, město a vlast. Olomoucký biskup Karel z Lichtensteinu-Castelcorna. 

„Účastníkům bude představena kroměřížská verze aplikace Sen biskupa Karla, jež slouží jako samoobslužný průvodce pro rodiny s dětmi Arcidiecézním muzeu Kroměříž. Dále bude představena potencialita využití mobilních aplikací, které nebyly primárně určeny pro práci v muzejním či galerijním prostředí, ale přesto je možné je kreativním způsobem uplatnit v muzejní edukaci,“ dodává-

WORKSHOP JE ZDARMA. Ubytování a stravu si zajišťuje a hradí každý účastník individuálně. Více níže ↓