19 08 2014
26. 6. – 8. 10. 2013

26. 6. – 8. 10. 2013
Muzeum moderního umění | Café ´87

Výstava je vyústěním krátkodobé, ale intenzivní spolupráce lidí s postižením a studenty, či absolventy výtvarných oborů, kteří je tímto projektem provázeli. Účastnilo se šest klientů organizace SPOLU Olomouc a v rámci vzájemného setkávání nacházeli vlastní cestu výtvarného vyjádření-tím vznikla tato jedinečná kolekce. Výstava je velmi pestrá, každá práce je osobitou výpovědí svého autora, jeho prožívání, zkušeností a pohledu na svět. Díla vybízejí k zastavení a zamyšlení, vyvolávají emoce a podporují naši imaginativnost. Mohou nás pobavit svou originalitou, nebo vyvolat dávné vzpomínky. Každý si může najít svůj „úhel pohledu“ jak k nim bude přistupovat.

Bára
Ráda si pohrává s barvami, míchá je, vytváří nové odstíny a barevné kompozice. Její tvorba je intuitivní, expresivní a spontánní, z prací je cítit energie a radost, kterou do nich vložila Ať už je to tatínkův portrét, nebo indián, vždy jsou náměty uchopeny nevšedním a neotřelým způsobem.

Lukáš
Jeho tvorba je plná kovbojů a koní. Každý, kdo má rád opravdu „divoký“ západ, si přijde na své. Na papíře se to hemží střílejícími kovboji, kteří pádí prérií na svém koni. Jejich autor je dokáže ztvárnit nejen výtvarně, ale také velmi přesvědčivě dramaticky znázornit.

Jiřinka
Její práce jsou vytvářeny s určitou zvědavostí, co vše barva dokáže. Každý nový objev byl provázen radostí. Její nejlepší práce jsou vytvořeny zcela volně, bez tématu, jen čistou experimentací. Celek působí harmonicky, až lyricky.

Natálka
V její práci jsou skryty příběhy, dojmy, zážitky i sny. Má velký cit pro barevnost, díla jsou nejen vizuálně přitažlivá, ale také mají v pozadí vyprávění -o rodičích, oblíbeném místě, dovolené u moře… A my se tam můžeme přenést spolu s ní.

Jirka
Napsat dnes moderní humornou pohádku dá pořádnou práci. Tento autor to dokáže výborně a k tomu přidá i povedené ilustrace. Tak se můžeme dočíst třeba o nachlazené Červené Karkulce, které se vlk, v lese číhající, nedočkal. A jak to všechno dopadlo? Samozřejmě že dobře, ale to už si přečtěte sami…

Jenda
Autor je všestranný, zajímá se o fotografování a hudbu. Analogie s hudbou je patrná v postavě „kytaristy“, postava pána zase navozuje pohodovou atmosféru nedělní vycházky. Vše je provedeno s nadhledem a jemným humorem.