představuje třetí nejobsáhlejší sbírkový fond Muzea umění Olomouc. Je vnitřně rozdělena na dva celky – menší kolekci staré grafiky 15. až 19. století a obsáhlejší konvolut grafiky 20. a 21. století, tedy moderní a současné. Toto členění zachovává také koncepce aktuální profilové výstavy, kterou Muzeum umění Olomouc pokračuje v systematickém zpracování a prezentaci svého kmenového sbírkového fondu.
AKTUALITA | 25. 2. 2020
Až do 15. března mohou návštěvníci Muzea moderního umění obdivovat moderní grafiky z muzejních sbírek. Výstava Post.Print, která představuje díla světově známých umělců, jako Max Švabinský, Vojtěch Preissig, Victor Vasarely, Vladimír Boudník, Zdeněk Sýkora, Adriena Šimotová, Bohuslav Reynek či Dieter Roth, je totiž prodloužena o čtrnáct dní.
„Prodloužení se týká jen výstavy zabývající se moderní grafikou. Výstava Art & Print, která představuje starou grafiku, skončí už tuto neděli. Tu jsme bohužel prodloužit nemohli, protože v prostorách Kabinetu a Salonu se už od příštího týdne bude chystat nová výstava Fotoblok | Střední Evropa ve fotografických knihách, kterou zahájíme 19. března,“ říká tiskový mluvčí Muzea umění Tomáš Kasal.
Seijiro Murayama & Jean Luc Guionnet, Lucie Vítková
Obě výstavy grafiky však ještě tento týden mohou návštěvníci muzea shlédnout i s komentářem jejich autorek Barbory Kundračíkové a Heleny Zápalkové. Druhá jmenovaná provede zájemce světem staré grafiky už tento čtvrtek (27. 2.) v 16.30. Těšit se můžete na stolní hry z 18. století či nejstarší vystavenou grafiku Michaela Wolgemuta z roku 1493.
Světem moderní grafiky pak provede návštěvníky v neděli (1. 3.) od 16 hodin Barbora Kundračíková, která se vám bude snažit ukázat pestrost této umělecké techniky.