AKTUALITA | 1. 7. 2017 Lupič a jeho vznik – to je jedno z hlavních témat letošního třetího čísla čtvrtletníku Muzeion. Na čtenáře čeká rozhovor s jeho tvůrcem – výtvarníkem Davidem Černým a mnoho dalšího.

AKTUALITA | 1. 7. 2017

Lupič a jeho vznik  – to je jedno z hlavních témat letošního třetího čísla čtvrtletníku Muzeion. Na čtenáře čeká rozhovor s Lupičovým tvůrcem, známým výtvarníkem Davidem Černým. O své pocity z netradiční sochy se s námi podělil i muž, který daroval Lupičovi pohyb – Martin Kosnar z firmy Pemavako. 

Muzeion ale není jen o Lupičovi, ale také o dvou nových výstavách. Na zámku v Kroměříži probíhá výstava s netradičním názvem Koně v piškotech. V olomouckém Muzeu moderního umění zase Milena Valušková | Fotografie 1971–2017

Profilový medailon tentokrát patří kurátorce sbírky fotografií, milovnici koček a přespolní běžkyni Štěpánce Bieleszové.

V novém čísle najdete také reportáž z vernisáže výstavy Fascinace skutečností a unikátní rozhovory s osmi českými hyperrealisty. Také se dozvíte,  jaké překvapení na vás čeká na zářijovém barokním festivalu Hortus Magicus v kroměřížském Libosadu, jak vznikají proslulé audiovizuální instalace Pavla Mrkuse nebo co je nového ve Spolku přátel Muzea umění Olomouc. Právě tito členové najdou Muzeion zanedlouho ve své poštovní schránce, ostatní příznivci umění si mohou nové číslo vyzvednout zdarma v pokladně. V elektronické verzi najdete aktuální vydání ZDE.