AKTUALITA: 16 05 2023 Druhé letošní číslo muzejního časopisu Muzeion je tady a zavede vás do znovuotevřeného Arcidiecézního muzea, seznámí vás s autorem nové stálé expozice Zde se nacházíte Miroslavem Kindlem, představí změny ve Zdíkově paláci a přiblíží vám umění tibetského buddhismu.

AKTUALITA: 16 05 2023

Po více jak dvouleté odmlce se v dubnu letošního roku otevřelo olomoucké Arcidiecézní muzeum, a to je také hlavním tématem druhého letošního čísla muzejního časopisu Muzeion. Těšit se můžete na velký rozhovor s šéfem Arcidiecézního muzea a autorem nové stálé expozice Zde se nacházíte Miroslavem Kindlem. Nastíníme vám, jak vznikala faksimile Olomouckého horologia či kam vás zavede virtuální realita v nové stálé expozici. Nahlédneme i do zrekonstruovaného Zdíkova paláce a společně se vydáme do Mongolska, Tibetu a Číny, abychom poznali umění tamějšího buddhismu. Představíme ale také novou výstavu Muzea moderního umění Flashback: Hermit 1992 – 1999 či program Muzejní noci a Divadelní flory.

Časopis už nyní naleznete na pokladně Muzea moderního umění, Arcidiecézního muzea či v Infocentru města Olomouce nebo na našich webových stránkách.