AKTUALITA: 25 10 2022 Letos poslední číslo muzejního časopisu je tady a představí vám naše výstavy: Posvátné umění v nesvaté době, Architektura v procesu nebo Šikmý úhel. Těšit se můžete i na rozhovor konceptuálním umělcem Bálintem Szombathym, nefotografie Michala Kalhouse či na restaurování pomocí ostnů dikobrazů.

AKTUALITA: 25 10 2022

Přichází čas dlouhých zimních večerů a my máme pro vás na tyto chvíle kvalitní čtení – nové číslo časopisu Muzeion. Představíme vám nové výstavy v Muzeu umění – Posvátné umění v nesvaté době, Architektura v procesu nebo Šikmý úhel. S maďarsko-jugoslávským konceptuálním umělcem Bálintem Szombathym zavzpomínáme na 70. léta minulého století. Naši restaurátoři vám prozradí, na co jsou dobré dikobrazí ostny, lektoři vám odhalí tajemství starých rukopisů a fotograf Michal Kalhous nefotografii.

Časopis už nyní naleznete na pokladně Muzea umění, v Infocentru města Olomouce, v či na našich webových stránkách. Členové Spolku přátel Muzea umění Olomouc najdou Muzeion zanedlouho ve své poštovní schránce.