AKTUALITA | 16. 10. 2020 S podzimem přichází nové číslo časopisu Muzeion. Prozradí vám, proč se vedení muzea rozhodlo pro Šépkovu podobu budovy SEFO, jaké výstavy na podzim v MUO začnou či proč je od října vstup do stálých expozic zdarma. Přejeme vám příjemní čtení.

AKTUALITA | 16. 10. 2020

S podzimem přichází nové číslo časopisu Muzeion. Prozradí vám, proč se vedení muzea rozhodlo pro Šépkovu podobu budovy SEFO, či jaké novinky si připravilo pro návštěvníky, a to včetně volného vstupu do stálých expozic. Neopomine ani nové výstavy, tu největší O městě, krajině, umění | Olomouc 1919 – 1989 představí osobně její autor Pavel Zatloukal.

Dočtete se také o výstavě Mateje Kréna, slovenského umělce, jehož práce s knihami ohromila celý svět a nyní míří do Olomouce. Arcidiecézní muzeum se pak chystá na návštěvu skvostů z kroměřížské obrazárny, díky které se po nějaké době opět podívá do Olomouce nejcennější obraz v České republice Tizianův Apollo a Marsyas. Marie Klimešová přiblíží Jiřího Koláře a jeho Babylunu v kontextu padesátých let 20. století.

Muzeion také poodkryje práci našich edukátorů a především vám představí jejich úspěšný letní projekt EDU na drátě

Bohužel některá vládní opatření a rozhodnutí organizátorů přišla až po uzávěrce tohoto čísla, takže některé texty především týkajících se doprovodných akcí a divadelních představení nejsou aktuální, například  Divadelní Flora či Muzejní noc byly zrušeny. Aktuální informace o programech Muzea umění najdete na našem  webu: www.muo.cz.

Členové Spolku přátel Muzea umění Olomouc najdou Muzeion zanedlouho ve své poštovní schránce, ostatní příznivci umění si mohou nové číslo vyzvednout zdarma například v Infocentru města Olomouce na Horním náměstí či po opětovném otevření muzea na našich pokladnách. V elektronické verzi pak najdete aktuální vydání ZDE.