AKTUALITA: 31 05 2022 S koncem května přichází i letní číslo muzejního časopisu a přináší vám rozhovor s polským sochařem Mirosłavem Bałkou, představí vám novou výstavu Bosch+Bosch, společně s Miroslavem Řepou se ohlédne za československou účastí na výstavách Expo a mnohem více.

AKTUALITA: 31 05 2022

S teplým počasím přichází také letní číslo časopisu Muzeion a přináší vám opět zajímavé čtení. Svou práci v rozhovoru s kurátorem Jakubem Frankem představí polský sochař a vizuální umělec Mirosłav Bałka. Dočtete se, co všechno se změní ve výstavě Domov a svět a představíme vám i nové výstavy Bosch+Bosch, Piaristé na Moravě a ve Slezsku a Květy trpělivosti. S architektem Miroslavem Řepou se vrátíme k československému úspěchu na výstavách Expo v Bruselu, Montrealu a Ósace. Fotograf z Dolan Karel Kašpařík nás svými snímky vrátí do 1. republiky.

Časopis už nyní naleznete na pokladně Muzea umění, v Infocentru města Olomouce, v či na našich webových stránkách. Členové Spolku přátel Muzea umění Olomouc najdou Muzeion zanedlouho ve své poštovní schránce.