AKTUALITA | 6. 7. 2016 Třetí číslo časopisu Muzea umění nazvaného Muzeion je od 1. července zdarma k dispozici na pokladnách v Muzeu moderního umění v Denisově ulici a v Arcidiecézním muzeu Olomouc na Václavském náměstí.

AKTUALITA | 6. 7. 2016

Třetí číslo časopisu Muzea umění nazvaného Muzeion je od 1. července zdarma k dispozici na pokladnách v Muzeu moderního umění v Denisově ulici a v Arcidiecézním muzeu Olomouc na Václavském náměstí.

Časopis formátu B4 nabízí opět pohled do současných a připravovaných výstav a kromě toho například rozhovor se skladatelem a vedoucím souboru Ensemble Damian Tomášem Hanzlíkem, reportážně se vrací ke slavnostnímu otevření obměněné stálé expozice Arcidiecézního muzea Olomouc a v rubrice Profil představuje Ladislava Daňka, historika umění a jednoho z kurátorů výstavy sbírky kresby Uhlem, štětcem skalpelem… Nezapomněli jsme ani na děti – úkol se tentokrát vztahuje ke kresbě Karla Wellnera Dáma na výstavě obrazů.

„Titulní stránka je tentokrát barokní. Fotograf Zdeněk Sodoma ji pořídil na představení souboru Ensemble Damian v kostele Panny Marie Sněžné. Snímek se váže jednak k rozhovoru s Tomášem Hanzlíkem, jednak je pozvánkou na jedinečný festival barokní kultury Hortus Magicus, který se uskuteční počátkem září v Kavtně zahradě v Kroměříži,“ vysvětlil mluvčí muzea Petr Bielesz.

Muzeion vychází v nákladu jednoho tisíce kusů a kromě Muzea umění jej naleznete také ve vybraných kavárnách, v knihovnách nebo v knihkupectví Kosmas. Členové Spolku přátel Muzea umění dostávají časopis bezplatně do svých poštovních schránek. Časopis si také můžete stáhnout ve formátu .pdf  ZDE.