AKTUALITA | 9. 5. 2019 „Myslím, že naše argumentace byla výmluvná a že jsme vyvrátili všechny ty nesmysly a lži šířené ministerstvem kultury na adresu Muzea umění Olomouc a jeho vedení.“

AKTUALITA | 9. 5. 2019

„Myslím, že naše argumentace byla výmluvná a že jsme vyvrátili všechny ty nesmysly a lži šířené ministerstvem kultury na adresu Muzea umění Olomouc a jeho vedení,“ prohlásil po dnešním jednání poslaneckého Podvýboru pro kulturu bývalý ředitel Muzea umění Olomouc Pavel Zatloukal, který na jednání zastupoval nemocného ředitele Michala Soukupa.

Kromě členů Podvýboru pro kulturu se slyšení zúčastnili také odvolaný generální ředitel Národní galerie Praha Jiří Fajt a ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).

„Jednání ukázalo, že pan ministr Staněk má velké problémy s komunikací, což je u ministra dost podstatná vada. Pokud bych měl vypíchnout jednu věc, tak z diskuse jednoznačně vyplynulo, že ministr Staněk požadoval po řediteli Michalu Soukupovi nevratné právní kroky, ale nebyl schopen mu dát tento příkaz písemně, přestože jej o to ředitel Soukup žádal. Právníci i auditoři totiž ředitele Soukupa upozornili, že bez písemného zadání nemá nic podnikat. Pokud by splnil bez písemného zadání ministrovy požadavky, tak by jej další finanční kontrola obvinila, že nepostupoval s péčí řádného hospodáře,“ uvedl Pavel Zatloukal.