AKTUALITA | 25. 6. 2020 Vynucená divadelní přestávka v programu Muzea umění je u konce, už dnes večer vám nabídneme první letní představení Ondina_Malá mořská milovaná v podání souboru ProART. A pozor nepřijdete ani o příjemný letní večer, představení se odehraje totiž venku.

AKTUALITA | 25. 6. 2020

Divadelní program se vrací také do Muzea umění. Už dnes večer vám na Čestném nádvoří Arcidiecézního muzea představíme experimentálně-klasickou, činoherně-pohybovou kreaci o vodních pannách a vílách Ondina_Malá mořská milovaná brněnského divadelního souboru ProART.  Text inscenace z pera Lucie Hrochové je inspirován pohádkami Hanse Christiana Andresena, známou Giradouxovou hrou a islandskými povídkami Knuda Rasmussena. 

„Jeho hlavním tématem je kontrast mezi duší a egem, přírodou a člověkem, nesmrtelností a konečností, prostotou na jedné straně a umělou složitostí ale i lidskou tvořivostí a důmyslností na straně druhé. To přírodní, mocné a zároveň prosté reprezentuje mořská víla Ondina, oproti ní je smrtelník Hans. Tyto dvě bytosti, které jsou sami sobě protiklady, se však vzájemně obdivují a touží po sobě,“ nastínil děj příběhu produkční Muzea umění Petr Dvořák

Do světa vodních víl a panen se vydáme v 21 hodin, kapacita představení je omezena na 50 míst, proto je lepší si pořídit lístky předem, a to můžete ZDE.