AKTUALITA | 26. 4. 2016 Upřímnost, pravda a realita – to vše se promítá v galerijní animaci Muzea umění Olomouc pod vedením Hany Lamatové nazvané Buďme upřímní v životě i v umění. Je určena pro středoškoláky a vyšší ročníky základních škol a vztahuje se k výstavě Olomoucká obrazárna IV / Evropské malířství 19. století z olomouckých sbírek.

AKTUALITA | 26. 4. 2016

Upřímnost, pravda a realita – to vše se promítá v galerijní animaci Muzea umění Olomouc pod vedením Hany Lamatové nazvané Buďme upřímní v životě i v umění. Je určena pro středoškoláky a vyšší ročníky základních škol a vztahuje se k výstavě Olomoucká obrazárna IV / Evropské malířství 19. století z olomouckých sbírek.

„Žáci a studenti umí velmi dobře rozeznat upřímnost v životě i v umění. Dobře rozlišují tvorbu, která znázorňuje pravdivou realitu a city, třeba i navzdory názorům okolí,“ uvedla Lamatová. Nedávno ji v tom utvrdili žáci Základní školy Helsinská. Ty zaujala nejen realistická témata, ale především prokázali cit pro vnímání detailů.

Žáci, které lektorka Lamatová provedla obrazárnou, poznali, že když je umělec upřímný člověk, odrazí se to i v jeho tvorbě. „Je tam spojnice,“ poznamenala Lamatová.

Animace má i tvůrčí část. K ní patří například „nazvučení“ obrazu, kdy žáci vytvářejí promluvy postav v obraze Vojtěcha Bartoňka Kořist obchůzky, nebo skicují vytvořené zátiší, podle snímků ve vlastních mobilních telefonech.

Galerijní animace je bezplatná a trvá přibližně 90 minut. V nabídce edukačního oddělení bude do 25. září, kdy výstava děl z 19. století končí.

Lektorka: Hana Lamatová | 585 514 174 | lamatova@olmuart.cz

Kompletní nabídku animačních programů pro školy najdete ZDE