AKTUALITA | 29. 1. 2016 Osm členů bývalé umělecké skupiny Tvrdohlaví přijelo tento týden na prohlídku Muzea umění a olomouckých galerií.

AKTUALITA | 29. 1. 2016

Osm členů bývalé umělecké skupiny Tvrdohlaví přijelo tento týden na prohlídku Muzea umění a olomouckých galerií. První polovina roku 2018 bude totiž zasvěcena třicátému výročí založení Tvrdohlavých. Trojlodí se zaplní jejich díly z obdolí let 1987-1991.

„Výstava bude striktně sestavena z věcí, které vznikly v době právního trvání skupiny. Tak jsme si to odhlasovali,“ potvrdil za všechny Jaroslav Róna. Kurátorem bude ředitel Muzea umění Michal Soukup.

Souběžně by měli autoři jednotlivě či ve skupinkách vystavovat současnou tvorbu v různých olomouckých galeriích i v plenéru. „Pořád dělám nové věci, ale přímo pro Olomouc nic konkrétního dělat nebudu, navazuji na svůj vnitřní program,“ řekl Róna.

František Skála uvedl, že by spíše počítal s nějakou plastikou, která bude součástí jiného programu. „Obohatil bych to komorní věcí, někde v prostoru,“ prohlásil. Případně by zvažoval něco dalšího ve Sluňákově, kde stojí jeho zahrada v podobě archy.