AKTUALITA | 10. 11. 2021 V úterý večer se věnoval pořad ArtZóna olomouckému Trienále SEFO 2021. Jeho hosty byli vizuální umělec Pavel Büchler či šéfkurátorka celého projektu Barbora Kundračíková. Podívat se na něj můžete zde!

AKTUALITA | 10. 11. 2021

Hlavním hostem úterní ArtZóny byla jedná z klíčových osobností Trienále SEFO 2021Pavel Büchler. Tento český výtvarný umělec žijící ve Velké Británii je mezinárodně známý zejména svou konceptuální prací s textem, zastaralými technologiemi a médii. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách řady významných institucí a je považován za vlivného pedagoga. V Muzeu umění právě můžete vidět výstavu, která na malém prostoru představuje celou reprezentativní škálu jeho prací.

ArtZóna se ale věnovala Trienále SEFO 2021 i jako celku. Přiblížila první ročník této velké výstavní přehlídky, kterou mohou od června vidět návštěvníci Muzea umění v Olomouci. Trienále mapuje současné vizuální umění ve středoevropském prostoru, nabízí bohatý a různorodý doprovodný program, ale především díky němu ožívá Olomouc, město, často vnímané jako barokní památková rezervace. Pořad si také položil otázky: Jaký je smysl takových výstavních přehlídek, jako jsou bienále nebo trienále? A co přinášejí do měst, v nichž se odehrávají? Odpověď na ně hledal s historičkou umění Silvii Šeborovou a hlavní kurátorkou Trienále SEFO 2021 Barborou Kundračíkovou.

ArtZónu můžete sledovat 9. listopadu od 21.25 na ČT art či ZDE!