AKTUALITA | 3. 9. 2021 Procházka po Krakově, workshopy pro děti, beseda s Janem Pamułou či přednáška – tak vypadá Trienále SEFO 2021 v režii krakovského Mezinárodního centra kultury. To je první partnerskou organizací, která v rámci projektu Multiversum přenese koncept olomouckého trienále do svého města.
MULTIversum
je mezinárodní program, který propojí jednotlivá edukační oddělení pěti institucí z pěti zemí a měst Olomouce, Krakova, Košic, Budapešti a Lince. Zaměří se na rozmanité možnosti interpretace prací s veřejností a budování interaktivní sítě napříč institucemi.

AKTUALITA | 3. 9. 2021

Procházka po Krakově, workshopy pro děti, beseda s Janem Pamułou či přednáška – tak vypadá Trienále SEFO 2021 v režii krakovského Mezinárodního centra kultury. To je první partnerskou organizací, která v rámci projektu Multiversum přenese koncept olomouckého trienále do svého města, a to už v následujících dnech.

Mezinárodní centrum kultury je místem, kde lze přemýšlet o kultuře a kulturním dědictví tváří v tvář současným výzvám. Instituce se zaměřuje na oblasti teorie, filozofie a managementu kulturního dědictví, paměti, identity, kulturního prostoru, umění a dědictví střední Evropy, dialogů mezi kulturami, města jako zrcadla civilizace, kulturní politiky a ekonomiky kultury. Heslem instituce je interdisciplinární přístup. Mezinárodní centrum působí v řadě oblastí, spojuje úhly pohledu, čerpá z výsledků řady oborů, aby se co nejrozsáhleji, ale zároveň co nejuceleněji a nejobjektivněji podělila o zkušenosti s kulturním dědictvím v jeho univerzálním rozměru. MCK je národní kulturní institucí, která se zabývá výzkumnou, studijní, vzdělávací a informační činností a je také dlouholetým partnerem Muzea umění.

Mezinárodní centrum kultury bylo založeno 29. května 1991 během sympozia KBSE (Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě), kdy zástupci Východu a Západu poprvé po pádu železné opony debatovali o kultuře a kulturním dědictví. Od svého založení sídlí MCK v historickém tzv. Havraním domě na Hlavním náměstí, budově, jejíž historie sahá až do středověku. Umístění ve středu města a kdysi v srdci střední Evropy nám pomáhá plnit naše poslání, kterým je podpora kulturní integrace v Evropě a ochrana jejího kulturního dědictví.

Více o MCK ZDE.

Lidské řády a vizuální jazyky

Výběrem tématu Lidské řády a vizuální jazyky – strukturalismus, konstruktivismus, symbolismus představí MCK publiku nejrůznější způsoby využití a zobrazení vizuálního jazyka. Edukační aktivity krakovských lektorů budou zaměřeny na děti, mládež i seniory. Počínaje prezentací nového člověka ve vztahu k novému prostředí, životnímu stylu a stavbám, přes workshopy využívající na jedné straně abstraktní a na druhé straně matematický pohled na tvorbu výtvarných struktur a konče osobními zkušenostmi průkopníka počítačového umění v Polsku – prof. Jana Pamuły.

Program krakovského MULTIversa najdete ZDE.