AKTUALITA | 31. 10. 2017 Život v jeho surové podobě zachycuje Jindřich Štreit na svých fotografiích už několik desítek let. Dokazuje to i loňská výstava Muzea umění Olomouc (Ne)známé fotografie. Tu si můžete od čtvrtka prohlédnut v bratislavské Roman Fecik Gallery.

AKTUALITA | 31. 10. 2017

         

Ve čtvrtek 2. listopadu začne další z repríz výstavy legendárního českého fotografa Jindřicha Štreita  (Ne)známé fotografie, která měla v loni v červnu premiéru v Muzeu umění Olomouc. Svět zachycený Štreitovým objektivem mohou tentokrát obdivovat návštěvníci bratislavské Roman Fecik Gallery. Výstava nyní nese název Omnes in magno mundo a začíná ve čtvrtek 2. listopadu.

„Štreit zachytil život přímo „při čině“, a to dokáže jen zkušené oko fotografa a trpělivost svědka, který nezasahuje do událostí. Fotograf má schopnost stát se neviděným. Kdyby byl totiž viděný, aktéři by se automaticky začali chovat jinak, než se chovají tehdy, když jsou nepozorování. Přirozenost fotografovaných lidí by se změnila na umělou stylizovanost, navíc špatně inscenovanou, a o takové fotografie nikdo nestojí,“ popisuje dílo Jindřicha Štreita kurátor výstavy Peter Michalovič.

V Bratislavě mohou návštěvníci Roman Fecik Gallery obdivovat Štreitovy fotografie zachycující život normalizační vesnice až do 15. prosince.