AKTUALITA | 21. 5. 2018 Nový cyklus přednášek - Středy s odborníky – představí návštěvníkům kroměřížského zámku od června do září každou první a poslední středu v měsíci skvosty arcibiskupských uměleckých sbírek.

AKTUALITA | 21. 5. 2018

Středy s odborníky | Procházky biskupskými sbírkami

Vstupné:
60 Kč plné, 30 Kč snížené, držitelé vstupenky VIA ARTIS zdarma
Rezervace na program je doporučená (kapacita: max. 20 osob).

Délka programu:
60 min

Informace a rezervace:
+420 724 663 700,
+420 608 199 470

Již od června nabídne Arcidiecézní muzeum Kroměříž svým návštěvníkům nové doprovodné programy. Ve spolupráci s kolegy Národního památkového ústavu a Arcibiskupství olomouckého připravilo od června do září pravidelné Středy s odborníky – cyklus přednášek, který představí skvosty uměleckých sbírek na kroměřížském zámku. 

V rámci tohoto cyklu se můžete vydat s našimi kurátory na Procházky biskupskými sbírkami, a to vždy první a poslední středu v měsíci od 17 hodin. „První procházka nás zavede do obrazárny a představí osobnost a tvorbu italského malíře Filippa Abbiatiho. V druhém červnovém setkání se můžete těšit na prohlídku Kabinetu hudby,“ prozradila Jana Macháčková, vedoucí oddělení Arcidiecézního muzea Kroměříž. 

V průběhu čtyř měsíců budou mít návštěvníci možnost nejen navštívit zámeckou obrazárnu a jednotlivé tematické kabinety, ale Procházky jim představí i péči o sbírky a práci restaurátora nebo je zavedou na sezónní výstavu, která je věnovaná knihovně biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna.

„Procházky biskupskými sbírkami obohatí dosavadní nabídku doprovodných programů, která je zaměřená především na rodiny s dětmi, a proto věřím, že tuto novinku naši dospělí návštěvníci uvítají. Rádi bychom na kroměřížský zámek pozvali také studenty a seniory, kteří mohou navíc využít možnosti sníženého vstupného,“ doplnila Macháčková.