AKTUALITA: 10 05 2022 V těchto dnech (09 – 11 05 2022) dorazilo do Muzea umění zvukové trio Petr Válek, Miloš Vojtěchovský, Martin Klimeš, aby na různých místech muzea a v okolí nahrálo krátké audio/video sessions s rukodělně vyrobenými zvukovými nástroji.

AKTUALITA: 10 05 2022

V těchto dnech (09 – 11 05 2022) dorazilo do Muzea umění zvukové trio Petr Válek, Miloš Vojtěchovský, Martin Klimeš, aby na různých místech muzea a v okolí nahrálo krátké audio/video sessions s rukodělně vyrobenými zvukovými nástroji. Záznam by měl následně vyjít u Korobushka records na vinylové desce.

Zvukový šaman, experimentátor a performer Petr Válek spolupracoval s Muzeem umění už na programech pro Trienále SEFO 2021 a jako autor vytvořil sérii zvukových kompozic pro pátý kanál orientačních majáčků pro nevidomé. Do Olomouce se tentokrát vrátil i se svými spoluhráči Milošem Vojtěchovským a Martinem Klimešem, aby využili Muzeum umění a jeho okolí jako hudební nástroj nekonečných rejstříků, akustických efektů a tonálních i atonálních rozsahů.

Toto zvukové trio vzniklo v létě 2020 z popudu Petra Válka u příležitosti jeho opavské výstavy Přítvory a jiná havěť. Společně s Martinem Klimešem a Milošem Vojtěchovským, předními odborníky na zvukové umění a kurátory výstav, koncertních a performačních programů, nahráli několik krátkých sessions – pro plechové misky a duhové kuličky, pro bludné kameny, pro provázek, větráček, tác, výplňový materiál a plechovku od coca-coly – které Válek publikoval na svém youtube kanále. 

A tady první vlaštovka z jejich olomouckého pobytu: