AKTUALITA | 13. 2. 2018 V rámci oficiální spolupráce s Univerzitou Palackého nabízíme při příležitosti dne zamilovaných studentům a zaměstnancům UP speciální nabídku 1 + 1 vstupenka zdarma! Vezměte partnera do divadla na představení Prezydent Krokadýlů. 

AKTUALITA | 13. 2. 2018

V rámci oficiální spolupráce s Univerzitou Palackého nabízíme při příležitosti dne zamilovaných studentům a zaměstnancům UP speciální nabídku 1 + 1 vstupenka zdarma! Vezměte partnera do divadla na představení ostravského souboru Stará aréna Prezydent Krokadýlů.  Stačí se na pokladně Muzea umění Olomouc prokázat platným ISICEM nebo zaměstnaneckým průkazem UP.  

Prezydent Krokadýlů je adaptací kultovního románu Warrena Millera v neméně kultovním českém překladu, pod kterým jsou podepsáni Josef Škvorecký a Jan Zábrana. V inscenaci se představí herci napříč ostravskou divadelní scénou: Milan Cimerák (Divadlo Petra Bezruče), Zuzana Truplová (Komorní scéna Aréna), Robin Ferro (Divadlo loutek Ostrava) a Josefína Sýkorová (Stará Aréna). 

Miller napsal burcující sociální výpověď a zároveň psychologickou studii se sklonem k ironii a výraznému detailu. Inscenace představuje výbornou tvůrčí zkratku se silným apelem na morální svědomí v režii uměleckého šéfa Staré arény Pavla Gejguše. 

Představení hrajeme 16. února v 19.00 v Divadle hudby, více zde nebo na facebooku.