AKTUALITA | 21. 7. 2021 Už dnes v 19.00 nás čeká 2. scénické čtení tohoto léta. Herci Matouš Ruml, Michal Przebinda a Natálie Tichánková se pod režijním vedením Tomáše Soldána chopí knihy Mapa a území francouzského spisovatele Michela Houellebecqa.

AKTUALITA | 21. 7. 2021

Už ve čtvrtek v 19.00 nás čeká 2. scénické čtení tohoto léta. Herci Matouš Ruml, Michal Przebinda a Natálie Tichánková se pod režijním vedením Tomáše Soldána chopí knihy Mapa a území francouzského spisovatele Michela Houellebecqa. 

Základní linie románu nás vedou po hraně, která vzniká při předstírání skutečného. Život výtvarného umělce Jeda Martina se z tápavé průměrnosti díky banální originalitě rázem dostává do milionových výšin. Jen tím, že Jed přefocuje starou technikou mapy Michelin. Vzniká tím úžasný a výtvarně podmanivý svět zvětšenin. Nápodoba, která se zrovna hodí světu a jeho nezastavitelné mašinerii peněz. Autor románu tento princip nerozvíjí jen v příběhu plachého Jeda, otázky stran možností a důsledků předstírání pokládá v nejrůznějších rovinách lidského bytí i jeho nadstaveb, jako je umělecká činnost, standardy žití nebo způsob, jakým zajdeme. Je v tom tak důsledný, že do příběhu vrhá jako postavu i sám sebe – Jed Martin se s Michelem Houellebecqem několikrát setká v poměrně neotřelém rozhovoru. A nejen v něm.

Vstupenky na scénické čtení zakoupíte na pokladně Muzea umění.

Populárního herce Matouše Rumla známého ze sitkomu Comeback, pohádek Škola princů, Princezna a písař, Princezna a půl království či ze Star Dance vám přiblíží jeho rozhovor s Lucií Výbornou pro Český rozhlas.