AKTUALITA | 17. 12. 2015 Když se řekne Jiří Šalamoun, jen málokdo si nevybaví některou z legendárních ilustrací knížek pro děti i dospělé.

AKTUALITA | 17. 12. 2015

Když se řekne Jiří Šalamoun, jen málokdo si nevybaví některou z legendárních ilustrací knížek pro děti i dospělé. Autor kongeniálního obrazového doprovodu Maxipsa Fíka nebo Hobita letos oslavil osmdesátiny. Při této příležitosti se již konaly výstavy v olomouckém Muzeu moderního umění a v kutnohorském GASKu. Blahopřáním k narozeninám je od 16. prosince také výstava v pražské Galerii Kooperativy. Muzeum umění Olomouc se na přípravě výstavy podílelo.

Výstavní projekt Nadace Kooperativy nazvaný „…a ještě tohle“ je komplexním průřezem dílem Jiřího Šalamouna, jehož výsostná tvorba v sobě skrývá kromě brilantní výtvarné formy i specifický humor a obrazový komentář prožité doby. Návštěvníci Galerie Kooperativy si mohou prohlédnout na 500 Šalamounových děl. Jedná se zejména o cykly ilustrací, volné kresby a litografie, také ale plakáty a grafická řešení obalů gramodesek.

Nad výstavou, která potrvá do 15. března 2016, převzalo záštitu Ministerstvo kultury České republiky.

Galerie Kooperativy
Pobřežní 665/21, Praha 8
Otevřeno: Po-Pá 10.00 – 18.00, mimo státní svátky
VSTUP ZDARMA