AKTUALITA | 20. 5. 2019 David Koller Band & Bára Poláková, Tata Bojs a další hudebníci vystoupí v pondělí 20. května od 18 hodin v proluce Muzea umění Olomouc na koncertu podporující petici www.nekulturniministr.cz.

AKTUALITA | 20. 5. 2019

David Koller Band & Bára Poláková, Tata Bojs a další hudebníci vystoupí v pondělí 20. května od 18 hodin v proluce Muzea umění Olomouc na koncertu podporující petici www.nekulturniministr.cz. Unikátní prostor, který byl více než půl století pro veřejnost uzavřen, ožije protestem proti počínání Antonína Staňka na postu ministra kultury České republiky.

Ještě nikdy v polistopadové historii se žádný ministr nechoval tak nepřátelsky k institucím, které ministerstvo kultury zřizuje, jako právě Antonín Staněk. Tento protestní koncert je vyjádřením vůle po jeho odvolání z důvodu nekompetence a selhání ve funkci nejvyššího vládního představitele pro oblast kultury. „Politická zvůle, kam oko dohlédne! Když to člověk zažije na vlastní kůži, tak ví, kolik energie se musí na spravedlivý boj použít, aniž by měl záruku, že to dobře dopadne! Podporuji zaměstnance olomouckého Muzea umění! Cítím s Vámi!“ napsala pěvkyně Dagmar Pecková, která bude jednou účinkujících.

Kromě Dagmar Peckové přijedou podpořit Muzeum umění Olomouc, autory petice z Centra pro současné umění DOX i všechny příznivce kultury tyto kapely a interpreti: 

Tata Bojs

ASPM Jana Spáleného 

David Stypka & Bandjeez 

Nylon Jail 

David Koller Band & Bára Poláková 

Koncert zahájí ředitel DOX Leoš Válka a v jeho průběhu vystoupí s krátkými projevy další známé osobnosti z řad signatářů petice. 

Velké poděkování patří kapelám, které odehrají koncert v Olomouci bez nároku na honorář. Náklady na financování technické podpory neponese Muzeum umění Olomouc, ale sponzoři i někteří zaměstnanci Muzea umění.

Vstup na koncert bude zdarma.