AKTUALITA: 25 01 2023 Lektoři MUO si v rámci projektu pro Nahráno – Otevřeno připravili pro pedagogy dva nové workshopy. Jeden je seznámí s prací Zorky Ságlové a druhý je naučí pracovat s 3D perem!

AKTUALITA: 25 01 2023

Lektoři MUO si v rámci projektu pro Nahráno – Otevřeno připravili pro pedagogy dva nové workshopy. Jeden je seznámí s prací Zorky Ságlové a druhý je naučí pracovat s 3D perem!

Nekonečno králíků 

Středem uměleckého zájmu Zorky Ságlové byla postava králíka/zajíce. V rámci workshopu odhalíme příběh této významné ženy a jeho prostřednictvím snáze nahlédneme na její život i dílo. Zjistíme, proč značnou část své tvorby věnovala právě nejrůznějším multiplikacím těchto dvou příbuzných ušáků. Pomocí praktických úkolů si ukážeme odlišné přístupy pro různé věkové skupiny dětí. Pozornost zaměříme na práci s klasickým papírem, ale také využijeme netradičních materiálů a kombinovaných technik ve výuce výtvarné výchovy. A nakonec se možná dostaneme až k jádru pudla…

3D pero ve výtvarné tvorbě

Jak obohatit výuku něčím tvořivým a zároveň moderním? Co takhle vyzkoušet výtvarnou tvorbu pomocí 3D pera? Právě s ním vás naučí pracovat dubnový workshop Muzea umění. Povede jej David Medek a vy se naučíte tvořit prostorové objekty a poznáte s jakými materiály se dá pomocí 3D pera pracovat.

Omlouváme se, ale workshop se velmi rychle zaplnil, další termín bude letos na podzim, konkrétní datum zveřejníme opět na našem webu, a to už v průběhu dubna.