AKTUALITA | 15. 5. 2019 Michal Soukup: "Nevěřil jsem, že pan ministr Antonín Staněk najde tolik odvahy, aby sám odstoupil z této funkce."

AKTUALITA | 15. 5. 2019

Ředitel Muzea umění Olomouc Michal Soukup:

„Nevěřil jsem, že pan ministr Antonín Staněk najde tolik odvahy, aby sám odstoupil z této funkce. 

Na jeho nekompetentnost jsme upozornili v otevřeném dopise už v březnu, kdy jsme jej vyzvali k rezignaci. V tomto kroku jsme získali velkou podporu veřejnosti, známých osobností i běžných lidí, kterým není kultura lhostejná. Hodně nám pomohla i petice, kterou vyhlásila galerie DOX. Bylo velmi důležité, že jsme měli tuto morální podporu a chtěl bych poděkovat všem sedmi tisícům lidí, kteří petici podepsali.

Ohledně mého působení v Muzeu umění Olomouc musím poukázat na to, že moje odvolání je neplatné, neboť jsem ho dosud nepřevzal. Bude na rozhodnutí nového vedení ministerstva, jak tuto situaci posoudí, protože důvody k mému odvolání byly zástupné. Zůstává zde také trestní oznámení na mě a mého předchůdce, prof. Zatloukala. Zatím nás policie nekontaktovala, takže nevíme, co je jeho obsahem.

Doufejme, že tato etapa vedení ministerstva kultury je za námi a že příští ministr bude naslouchat věcným argumentům a bude přístupný diskusi.“