Podcasty

Vyprávění ze stálé expozice Století relativity

Muzeum umění Olomouc uvádí sérii Obrazy vyprávějí inspirovanou díly z naší stálé expozice Století relativity.

Okna na sever

Muzeum umění Olomouc uvádí podcastovou sérii „Okna na sever“. Jejím cílem je přiblížit autory v jejich ateliérech a prostředí spjatém s jejich životy a tvorbou, a to jak ty olomoucké, tak spojené se SEFO.

Talk show Davida Hrbka

Posloucháte rádi rozhovory Davida Hrbka se zajímavými lidmi? Baví vás jeho zvídavé otázky? Jste fanoušky talk show Davida Hrbka, ale nestihli jste minule přijít osobně do Mozartea? Podcast Muzea umění vám zprostředkuje to nejzajímavější, co se během rozhovoru událo. Najdete také v podcastových aplikacích(Spotify či SoundCloud). Stačí jen kliknout a poslouchat.

Scénická čtení v Muzeu umění

Série scénických čtení přímo navazuje na aktuální výstavy Muzea umění Olomouc. Povídky a jiné kratší literární útvary pro ně vybíral produkční Muzea umění a spisovatel Roman Ludva, který na nich spolupracoval se zkušeným rozhlasovým režisérem Tomášem Soldánem. Samotné čtení pak často probíhá přímo v expozicích.

Návštěvy ateliérů a rozhovory s umělci

Kdo jsou lidé, kteří určovali a určují směr středoevropskému umění? Jaké mají za sebou životní osudy a co jejich práci nejvíc ovlivnilo? To vše vám odhalí podcast Muzea umění Olomouc a navíc vás mnohdy vezmou přímo do jejich ateliérů. Stačí jen kliknout a poslouchat.

Slavnostní zahájení výstav

Muzeum umění Olomouc vám představuje tisíc let výtvarné kultury, a to ve svých stálých expozicích i krátkodobými výstavami. Co zajímavého vám mohou nabídnout, proč je kurátoři koncipovali do prezentované podoby či z jakého důvodu je zařadilo do svého výstavního plánu, vám zpravidla prozradíme hned na jejich vernisáži. Díky novému podcastu Muzea umění si můžete poslechnout záznam, toho nejdůležitějšího, co na slavnostním zahájení výstav zaznělo.