AKTUALITA | 26. 7. 2017 Restaurovat staré obrazy, vést rozhovor, fotit, vytvořit propagační materiály nebo videopozvánku – to vše a mnohem více naučí dětí příměstský tábor MUO. Začíná už toto pondělí a program má opravdu nabitý. Kdo se ještě nepřihlásil, tak má poslední možnost!

AKTUALITA | 26. 7. 2017

Pozor! Hledáme ředitele…to je téma letošního příměstského tábora MUO. Po pěti dnech totiž bude vybrán nový ředitel Dětského muzea umění. Než k tomu dojde, tak se děti seznámí s nejrůznějšími profesemi, které v muzeu mohou potkat a hlavně si vyzkouší jejich práci. Nabitý program začne hned pondělním ránem.

Pondělí:

Dopolední program odstartuje v 8.30 zápis do docházkové listiny, tak bude začínat každý den příměstského tábora. Poté se děti vypraví do fotoateliéru, kde na ně bude už čekat fotografka MUO. Děti si z ateliéru odnesou fotku na muzejní průkaz. Poté se zapojí do programů galerijní animace, a to v obou budovách muzea.

Odpolední program zahájí ve 12.30 návštěva PR oddělení muzea. Děti si tam také samy vyrobí muzejní průkazky (placky) se svou fotkou. Následovat bude, podobně jako dopoledne, další program galerijní animace.

Úterý:

Úterý bude zasvěceno restaurování. Hned v 8.30 se děti totiž vydají do restaurátorské dílny a naučí se, jak se restauruje starý papír. Toto umění si pak v ateliéru také samy vyzkouší.

Zajímavé bude i odpoledne. Restaurátoři jim totiž předvedou restaurování starých obrazů. I tuto činnost si pak děti mohou vyzkoušet.

Středa:

Středeční dopoledne bude patřit Muzeu moderního umění a jeho zaměstnancům. Děti se postupně seznámí s nejrůznějšími profesemi jako je kurátor, programový pracovník nebo kustod. Natrénují si například i umění rozhovoru a mluvení před kamerou.

Odpoledne je pak čeká návštěva Divadla hudby a tvorba videopozvánky na závěrečné slavnostní uvedení ředitele do funkce. Vyzkoušejí si i práci se sociálními médii.

Čtvrtek:

Čtvrtý den příměstského tábora MUO bude speciálním dnem, na děti totiž čeká celodenní výlet. Kam? To je jedno velké překvapení.

Pátek:

Pátek bude dnem D. Dopoledne si děti připraví své kandidátské portfolio pro post ředitele a proběhne také příprava samotného výběrového řízení. Poté nakreslí Muzeum umění podle svých představ.

Odpoledne proběhne samotné výběrové řízení před komisí. Vyhlášení výsledku bude v prostorách Divadla hudby, kde bude také výstava výtvorů účastníků tábora a projekce videonahrávek. Nový ředitel a jeho zástupci získají certifikát a ceny. Poté si se svým doprovodem prohlédne kancelář ředitele MUO a oba ředitelé se také setkají. 

Pokud jste své potomky na tábor ještě nepřihlásili, tak je stále pár volných míst.

Kontakt na přihlášení: 
Akademik sport centrum UP
U Sportovní haly 554/2a 
779 00 Olomouc
tel. 585 6364 49, 51,52
mob. 775 91 20 40
www.akademikolomouc.cz
letodeti@upol.cz