AKTUALITA | 2. 8. 2018 Práce s digitální animací, natáčení filmu i seznámení se se stěžejními díly ze sbírek Muzea umění Olomouc – to je letošní příměstský tábor MUO. Jeho vrcholem bude páteční promítání audio-video encyklopedie rodičům a přátelům dětí.

AKTUALITA | 2. 8. 2018

Od pondělí až do pátku patří Muzeum umění dětem, koná se v něm totiž už tradiční příměstský tábor. Letos je jeho tématem natáčení dokumentárních filmů. Za pět dní děti pod dohledem lektorů a pracovníků muzea vytvoří audio-video encyklopedii.

„Našim cílem je seznámit děti s moderní technikou, ale zároveň jim představit vzácná díla z našich sbírek,“ říká lektorka Hana Lamatová

Děti si hned v pondělí vybraly obraz, který je nejvíc oslovil a s ním celý týden pracovaly. 

„Rovnou jsme natočili jejich prvotní interpretaci obrazu, kdy o něm ještě nic nevěděly,“ říká lektorka Hana Lamatová. Děti se začaly postupně seznamovat s obrazem i digitální animací. Musely si vytvořit literární i obrazový scénář, zvukový doprovod a poté obraz pomocí muzejních tabletů rozpohybovaly.

„Nejtěžší a zároveň nejzajímavější byl středeční program, kde se děti učili trikovou techniku – klíčování. Náš kameraman Kamil Zajíček je natáčel na zeleném pozadí. Díky tomu oživí obraz sami sebou,“ vysvětluje Hana Lamatová.

Vrcholem týdenního tábora bude páteční vernisáž, kterou děti samy připraví pro své přátele a především rodiče.

„Vernisáž bude v pátek od 15.30 v Divadle hudby a děti na ní představí svou audio-video encyklopedii. Její části bude také interpretace obrazu po pěti dnech, které s ním děti strávili,“ zdůrazňuje Lamatová.

Foto:MUO/ Markéta Ondrušková a Zdeněk Sodoma