AKTUALITA | 16. 7. 2019 Předposlední týden prázdnin bude patřit v Muzeu umění dětem. Tradiční příměstský tábor se tentokrát zaměří na práci uměleckých agentů biskupa Karla a dětem nabídne i výlet do kroměřížské Květné zahrady. Stále máme volná místa! Stačí se jen přihlásit na www.letodeti.cz.

AKTUALITA | 16. 7. 2019

Vymýšlíte prázdninový program pro své ratolesti, ale nevíte co s koncem prázdnin? Muzeum umění má pro vás řešení! V týdnu mezi 19. a 23. srpnem totiž pořádá tradiční příměstský tábor, tentokrát na téma umělečtí agenti biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna. 

Biskup Karel za svého působení v Olomouci v 17. století nashromáždil mnoho významných děl a vysloužil si označení mecenáš umění. Ale jak věděl, která díla vybrat? Měl své agenty, kteří pobývali v různých kulturních a obchodních evropských centrech a byli jeho uměleckými a obchodními poradci. Děti se během příměstského tábora s rolí těchto agentů zážitkovou formou seznámí a proniknou tak do zákulisí sběratelské činnosti. V průběhu týdne je bude čekat i výlet do Květné zahrady v Kroměříži, kterou biskup Karel sám založil. A na závěr proběhne i setkání pro rodiče a přátele. 

Zájemci se mohou stále ještě hlásit na www.letodeti.cz.
Program je vhodný pro děti od 9 let do 12 let.