AKTUALITA | 7. 2. 2018 Hostem úterního pořadu Vladimíra Hrabala Pozvání na skleničku byl poslanec a dvacátý čtvrtý primátor Olomouce Antonín Staněk. Během besedy vzpomínal na dětství i na politické začátky. Zamyslel se ale i nad problémy města a ČSSD.

AKTUALITA | 7. 2. 2018

Mít na konci volebního období čistý stůl, tak to je cíl olomouckého primátora Antonína Staňka. Prozradil jej během úterního pořadu Vladimíra Hrabala Pozvání na skleničku – Osobnosti Olomouckého kraje. Olomoucký muž číslo jedna se ale věnoval také svému dětství, akademické kariéře, výuce občanské výchovy a dotkl se i do politiky.

Herec a moderátor Vladimír Hrabal si tentokrát do svého pořadu pozval primátora a čerstvého poslance Antonína Staňka. Povídání u skleničky se ale nevěnovalo jen politice, jak by se dalo čekat.

„Rodiče mi vždycky říkali, dobře se uč, ať se máš líp než my,“ zavzpomínal olomoucký primátor například na své dětství. Připomněl, že chodil do sboru anebo jak začal hrát házenou. Během besedy se ale také věnoval své práci vysokoškolského učitele a především pak výuce občanské výchovy. „V dnešní době je to velmi složité i ve své práci se věnuji parodoxům výuky občanské výchovy,“ připomněl.

Zabrousil i na politická témata, a to včetně nedávných prezidentských voleb a zavzpomínal na zajímavé lidi, které v úřadu potkal.

„Před příjezdem pana prezidenta Klause jsem si pečlivě uklidil stůl. Pan Klaus mi, ale pak řekl, že se mu nelíbí, tak čistý stůl v kanceláři primátora,“ smál se Antonín Staněk, který také připomněl své setkání s papežem Františkem.

Nevyhnul se ani svým politickým cílům. „Rád bych vnesl do politiky více slušnosti,“ dodal po otázce na jeho kandidaturu do čela ČSSD. Jako primátor by pak měl rád před podzimními komunálními volbami čistý stůl.

Březnovým hostem Vladimíra Hrabala pak bude Milan Žuffa-Kunčo a hlavním tématem budou československé legie.

Foto: MUO/ Tereza Hrubá