AKTUALITA | 5. 2. 2018 Dvacátý čtvrtý primátor Olomouce a zároveň poslanec Parlamentu České republiky Antonín Staněk bude hostem dnešního pořadu Vladimíra Hrabala Pozvání na skleničku – Osobnosti Olomouckého kraje. Beseda začne v Café 87 v 18. 30.

AKTUALITA | 5. 2. 2018

Co nového se připravuje v Olomouci, jak je těžké skloubit práci primátora a poslance anebo co čeká v následujících dnech sociální demokracii – o tom a mnoha dalších věcech bude dnešní pořad Vladimíra Hrabala Pozvání na skleničku s olomouckým primátorem Antonínem Staňkem. Beseda začíná v 18.30 v Café 87.

Vysokoškolský pedagog Antonín Staněk stojí v čele Olomouce od 10. listopadu 2014, kdy se mu podařilo domluvit koalici ČSSD s ODS, KDU-ČSL a TOP 09 V zastupitelstvu města je ale o čtyři roky déle. Staňkova politická kariéra začala už v roce 2001, kdy vstoupil do ČSSD. Nyní je v jejím předsednictvu a od loňského podzimu je také poslancem Parlamentu České republiky. Olomoucký rodák je úzce spjat i s místní univerzitou, kde stále působí na Pedagogické fakultě, a to jako docent.