AKTUALITA | 29. 9. 2017 V neděli 1. října bude naposled v této sezoně přístupný Zdíkův palác (dříve zvaný Přemyslovský), který je součástí prohlídkové trasy Arcidiecézního muzea Olomouc. Využijte této příležitosti i toho, že v neděli je vstup do muzea ZDARMA.

AKTUALITA | 29. 9. 2017

Využijte jednu z posledních příležitostí letošního roku podívat se do románského biskupského paláce, který je součástí prohlídky Arcidiecézního muzea Olomouc. Od pondělí 2. října až do konce března bude Zdíkův palác jako každý rok nepřístupný, protože tyto prostory nejsou vytápěny. V neděli je navíc vstup do muzea ZDARMA.

 

V Arcidiecézním muzeu uvidíte archeologické nálezy dokumentující šest tisíc let osídlení tohoto místa nebo unikátní výstavu uměleckých děl 12. až 18. století včetně rozsáhlé obrazárny ze sbírek Arcibiskupství olomouckého.

V neděli však můžete navštívit zdarma i Muzeum moderního umění v Denisově ulici, kde je nyní skvělá výstava olomoucké fotografky Mileny Valuškové. Kromě toho je vám k dispozici stálá expozice Století relativity věnovaná výtvarnému umění 20. století.