AKTUALITA | 15. 4. 2019 Zdíkův palác a Pokladnice v Arcidiecézním muzeu Olomouc jsou až do 25. dubna uzavřeny pro veřejnost. Důvodem je instalace výstavy Světlem výtvarníka Václava Ciglera a architekta Michala Motyčky.

AKTUALITA | 15. 4. 2019

Zdíkův palác a pokladnice v Arcidiecézním muzeu Olomouc budou až do 25. dubna uzavřeny pro veřejnost. Důvodem je instalace výstavy Světlem výtvarníka Václava Ciglera a architekta Michala Motyčky.

Výtvarné intervence skleněných objektů Václava Ciglera v prostředí, do něhož je zakomponoval Michal Motyčka, obohatí od 25. dubna stálou výstavu v Arcidiecézním muzeu Olomouc. Návštěvníci se tak mohou těšit na ozvláštnění prostoru kaple svaté Barbory, křížové chodby Zdíkova paláce, Rajského dvora či Pokladnice. „Například celá instalace v kapli sv. Barbory má jednoduché schéma: základna – bod – vertikála. Vytvoří tak jakousi časovou i duchovní osu místa,“ popisuje Michal Motyčka. „Všechny instalace vnímáme jako přemýšlení o kráse ve smyslu užitnosti i prožívané emoce – v úžasu i v ozvláštnění situace.“ 

Vernisáž výstavy Světlem se koná v Arcidiecézním muzeu Olomouc ve čtvrtek 25. dubna v 18.30 hodin. Tato výtvarná intervence navazuje na výstavu kreseb Václava Ciglera v Muzeu moderního umění. Další intervence doplní v květnu také expozici na zámku v Kroměříži a Květnou zahradu.