AKTUALITA | 23. 12. 2016 Pořádáme zájezd do vídeňské Albertiny na výstavu Seurat, Signac, Van Gogh | Cesty pointilismu. Pojedete v sobotu 7. ledna s námi? Za šest set korun zajistíme Vaši dopravu a vstupné. Počítáme s tím, že návštěvu Albertiny využijeme i k prohlídce dalších krátkodobých výstav a stálé expozice.

AKTUALITA | 23. 12. 2016

POZOR: ZÁJEZD JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN!!!

Pořádáme zájezd do vídeňské Albertiny na výstavu Seurat, Signac, Van Gogh | Cesty pointilismu. Pojedete v sobotu 7. ledna s námi? Za šest set korun zajistíme Vaši dopravu a vstupné. Počítáme s tím, že návštěvu Albertiny využijeme i k prohlídce dalších krátkodobých výstav a stálé expozice. 

Výstava ve světoznámé Albertině se zaměřuje na autory pointilismu, tedy „umění tečky“. Jednu z nejvíce fascinujících kapitol dějin umění vídeňská výstavní síň Albertina představuje prostřednictvím děl Seurata, Signaca, van Gogha, Matisse a mnohých dalších.

Georges Seurat zemřel v roce 1891 v pouhých 31 letech. Přesto za sebou zanechal umělecký „vynález“, který měl dalekosáhlé důsledky pro malířství své doby. Stačilo jen několik obrazů, aby Seurat založil styl, který se ukázal jako cesta k moderně: pointilismus. Výstava tento umělecký směr představuje jako zásadního pomocníka při zrodu moderního umění. Stovka vybraných mistrovských děl Georgese Seurata a Paula Signaca, stejně jako působivé malby, akvarely a kresby modernějších, pointilismem fascinovaných mistrů jako van Gogh, Matisse a Picasso, ilustrují jeho fascinující energii.

Výstava, která končí 8. ledna, sleduje období od počátku roku 1886 až k jejich dopadům na začátku 30. let 20. století. K vidění jsou také raná díla Seurata, Signaca a Théo van Rysselbergha, stejně jako pozdní obrazy Signaca a Henriho-Edmonda Crosse, na kterých už lze sledovat proměnu teček na malé čtverečky a mozaiky. Závěr pak tvoří obrazy fauvistů (s jejich živoucími barvami) a kubistů, stejně jako abstraktní díla Pieta Mondriana.

Zájezd se koná v sobotu 7. ledna 2017. 
Cena zájezdu: 600,-Kč zahrnuje dopravu, vstupné a pojištění.
Zájemci se mohou přihlásit na pokladně Muzea moderního umění (Denisova 47) nebo na email havelkova@olmuart.cz.

Více o výstavě najdete ZDE.