AKTUALITA | 14. 3. 2018 V polovině února skončila v Muzeu moderního umění výstava Bydlet spolu. České kolektivní domy, mapující fenomén sdíleného bydlení v Československu. Nyní se přestěhovala do Liberce, tam své brány otevře návštěvníkům už ve čtvrtek 15. března.

AKTUALITA | 14. 3. 2018 

V polovině února skončila v Muzeu moderního umění výstava Bydlet spolu. České kolektivní domy, mapující fenomén sdíleného bydlení v Československu. Nově se přestěhovala do Liberce, tam zůstane až do června.

„Repríza výstavy Bydlet spolu. České kolektivní domy se otevře návštěvníkům Oblastní galerie Liberecve čtvrtek 15. března v 17:30,“ prozrazuje kurátorka výstavy Klára Jeništová.

Jeništová, která na výstavě spolupracovala s jejími autory historiky architektury Hubertem Guzikem a Lenkou Kužvartovou, také přibližuje samotnou výstavu: „Tento výstavní projekt si dal za cíl představit nejvýznamnější architektonické projekty a realizace kolektivního bydlení uplynulého století, a to i s přesahem do současnosti. Chronologické řazení projektů doplní také dobový politicko-sociologický kontext a vzpomínky původních obyvatel.“

Jedním z představených kolektivních domů, které výstava veřejnosti představuje, je i olomoucký Hotelový dům.

Samotný projekt  Bydlet spolu. České kolektivní domy vznikl ve spolupráci Muzea umění Olomouc, Oblastní galerie Liberec a Alšovy jihočeské galerie. V Olomouci výstava probíhala od 16. listopadu do 18. února. Ta liberecká na ni naváže ve čtvrtek a skončí až 10. června, poté se přestěhuje do jižních Čech.